?

Log in

No account? Create an account
Centre

dolesko


Центр Украинской Культуры и Искусства


Previous Entry Share Next Entry
Опішня – гончарна столиця України
centre
belyj_medved wrote in dolesko


20 травня 2013 року в Центрі Української Культури та Мистецтва відкрилась виставка«Опішня – гончарна столиця України».
Відкриттю такої значущої мистецької події передувала експедиційна робота колективу Центру. Побувавши в Опішні, познайомившись із талановитими майстрами, одностайно було вирішено представити в Центрі гончарне опішнянське надбання, що й було успішно реалізовано!

IMG_4906

Для виставки свої вироби надали відомі опішнянські гончарі, серед них – Заслужений майстер народної творчості Василь Омеляненко, Майстер художньої кераміки Ганна Діденко, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Михайло Китриш, Олександр Шкурпела, Анатолій Шкурпела, Анатолій Щербань. А родина Віктора та Катерини Ющенко надала на виставку вироби славетного гончаря Михайла Китриша із власної колекції.

IMG_4709

ZN2T5691

ZN2T5925

IMG_4585

IMG_4654

День відкриття виставки став справжнім гончарним святом на Подолі, адже з цієї нагоди до Центру завітали гості із Опішні. Серед них слід особливо відзначити Василя Онуфрійовича Омеляненка, який у свої 88 років не лише творить керамічні шедеври, а й дає натхнення до життя набагато молодшим за нього митцям.

IMG_0770

До речі, вперше за всю історію існування Центру Української Культури та Мистецтва відкриття виставки відбулось на території парку, який знаходиться навпроти Центру. Завдяки талановитим рукам колективу цей парк перетворився на затишний сільський куточок, де звили гніздо лелеки, де цвітуть чорнобривці, а вулики посміхаються до сонця солом’яними капелюхами. Саме цей маленький куточок Подолу й став втіленням Опішні на час свята.

IMG_5315

Світлана Долеско, відкриваючи виставку, згадувала, як під час експедиції безмежно закохалась в глину, як її причарували гончарні вироби. Голова Подільської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Іванович Крушановський побажав майстрам та їх послідовникам не втрачати віру в свою справу, подавати приклад іншим. Василь Онуфрійович Омеляненко, легендарний опішнянський майстер, так просто й невимушено говорив про глину-чарівницю, про свій життєвий шлях, що багатьом спало на думку: а чи не глина і є тим його цілющим еліксиром молодості?!

IMG_4714

Овчаренко Людмила Миколаївна, директор Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» з величезною гордістю розповіла про свій навчальний заклад, про талановитих учнів, які, до речі, підготували гостям свята музичний подарунок.

IMG_4528

IMG_4843

Світлана Долеско вручила майстрам подяки за їх багаторічну творчу працю, яка звеличує українську культуру, та ту доброту, щирість, гостинність, без якої й Опішня – не Опішня.

IMG_4632

Після урочистої частини Василь Омеляненко провів для всіх бажаючих майстер-клас із ліплення глиняного свищика...

IMG_5021

IMG_5127

IMG_5239

А науковець та колекціонер Анатолій Щербань – майстер-клас зі створення ляльки-мотанки.

IMG_5111

IMG_5075

IMG_5209

Виставка «Опішня – гончарна столиця України» триватиме аж до 30 червня, отож, приходьте зі своїми рідними та близькими до Центру, краса Опішні чекає на Вас!

Набагато більше фотографій Ви зможете побачити у нашому фотоальбомі, якщо натиснете ТУТ.

  • 1
Ну до чого ж гарно там у вашому садочку! :)

  • 1